
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 18.92 mm |
| Width | 12.57 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 8.5 mm |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Max Input Voltage | 14 V |
| Efficiency | 93.5 % |
| Output Current-Channel 1 | 2.25 A |
| Output Voltage-Channel 1 | 5.5 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$18.53472
Ext.Price$18.53472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $18.53472 | $18.53472 |
| 10 | $17.85734 | $178.57340 |
| 25 | $15.00845 | $375.21125 |
